T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KARŞIYAKA - Karşıyaka Lisesi

Başarılarımız

BAŞARILARIMIZ

2017- 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Eskrim/Flöre dalında okulumuz öğrencisi Deniz Sona TOPKORU liseler arası yarışmada önce İzmir il 2.si, sonra da Türkiye 3.sü olmuştur.

Eskrim/Epe dalında okulumuz öğrencisi Mustafa Ata ŞİMŞEK liseler arası yarışmada önce İzmir il 3.sü olmuştur.

Boks dalında okulumuz öğrencisi Eray YAVAŞ 81 kg´da İzmir 1.si olmuştur.

Boks dalında okulumuz öğrencisi Haktan DEMİRELLİ 75 kg´da İzmir 2.si olmuştur.

 

22 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Büyük Atatürk Koşusu´nda Kız Atletizm Takımı ilçe 2. si olmuştur.

Okulumuz öğrencilerinden Ezgi ASİLSOY 

Öğretmenler Günü Kompozisyon Yarışması´nda ilçe 1. si,

İnsan Halkarı Günü Şiir Yarışması´nda ilçe 1.si,

10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası Kompozisyon Yarışması´nda ilçe 3. sü olmuştur. 

 

Okulumuz öğrencilerinden Eray Yavaş, Liseler Arası Boks İl Birinciliği müsabakalarında 81 kg´da İzmir birincisi olmuştur. Eray Yavaş ilimizi ve okulumuzu Türkiye şampiyonasında temsil edecektir. Öğrencimiz Haktan Demirelli ise Liseler Arası Boks İzmir İl Birinciliği müsabakalarında  75 kg da il 2.´si olmuştur. 

 

 

2016- 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Kız voleybol takımımız ilçe şampiyou,

Erkek basketbol takımımız ilçe 3. sü oldu. 

Karatede okulumuz öğrencisi Haktan Demirelli İzmir 1.si oldu.

Yüzmede öğrencimiz Burak Çakmakçı serbest stil 100 m. de İzmir 1.si oldu.

Atletizm Gençler B kategorisinde  Tibet SANCAK 200 m. İzmir 1. Si ve 100 m. İzmir 3. sü,

Atletizm Gençler B kategorisinde Sena ERKAN gülle atmada İzmir 1. Si

 Yüzme 100 m. serbest dalında Burak Çakmakçı İzmir 1. si oldu.  

Öğrencilerimizden Kaan Şen de Kick Boks da İzmir birincisi oldu.

 İlçe basketbol müsabakasında okulumuz erkek takımı ilçe 3. sü, kız basketbol takımımız ilçe 4. sü oldu.

 Boks dalında öğrencimiz  Eray Yavaş 80 kg da İzmir 1. si , Hüseyin Faruk Başol 54 kg da İzmir 2. si oldu. 

Okulumuz öğrencilerinden Haktan Demirelli Karate de İzmir İl birincisi olarak bölge yarışmasında okulumuz ve İlimizi temsil etti. 

Atletizm gençler B kategorisinde Sena ERKAN gülle atmada Türkiye 1. si

Yüzme 100 m. serbest dalında Burak Çakmakçı Türkiye 6. sı oldu.

Karate de İzmir İl birincisi olarak bölge yarışmasında okulumuz ve İlimizi temsil eden Okulumuz öğrencilerinden Haktan Demirelli Kahramanmaraş´da yapılan Türkiye Şampiyonasında yarıştı ve Türkiye 1.si oldu. 

Boksda öğrencimiz Eray Yavaş 80 kg Türkiye ikincisi oldu.

Atletizm kız ve erkek takımımız ilçe müsabakalrında başarılı sonuşlar aldı. Erkek 4x100 m bayrak  takımımız ilçe 1. Si oldu.

50 m müsabakasında Tibet Sancak ilçe birincisi, yine aynı mesafede Ogün Zengin  ilçe 2. si, Sadullah Dikenli de 50 m engelde ilçe 3. sü oldu.


2014- 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Kickbox dalında öğrencimiz Celal DURMAZ Ege Bölge 1. si olmuştur. 


2013- 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI


SPOR KULÜBÜ BAŞARI LİSTESİ

Karşıyaka Lisesi Spor Kulübü bu eğitim yılında tam 19 branşta müsabakalara katıldı.

Yaklaşık yüz öğrenciye okul sporları lisansı çıkartıldı.

Bu müsabakalar sonucu:

Kız Futsal takımı il birincisi,

Kız tenis takımı il dördüncüsü

Erkek voleybol takımı Anadolu Liseleri il şampiyonluğu kupasını okulumuza getirmiştir.

Kız Basketbol Takımı da Anadolu Liseleri İl üçüncülüğünü kazanmıştır.

 

Badminton Atilla Bozkurt Turnuvası ferdi kızlarda Ecem Beyza Alpak birincilik ve Hilal Alpak ise ikincilik madalyası aldılar.

Badminton Atilla Bozkurt Turnuvası çift kızlarda Ecem Beyza Alpak ve Hilal Alpak birinci  ola

 

Eskrim Flörede Ufuk Hasergin il ikincisi;

Kılıç 'da Oğuzhan Aydın il üçüncüsü;

Yüzme erkeklerde Burak Çakmakçı il dördüncüsü,

Okçulukda da Öykü Şen il dördüncüsü olmuştur.

 

 

SATRANÇ KULÜBÜ:

 

Satranç İl müsabakalarında okulumuz 86 okul arasında İzmir 2. olmuştur.

 

 

2014 YILI KISA FİLM : OBSESSİON TAKEV KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRMİŞTİR.






2012-2013 YILI BAŞARILARIMIZ

  

  KÜLTÜR EDEBİYAT ALANINDAKİ BAŞARILARIMIZ 

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Şiir Yarışması:

  • Buket Pirci............. İlçe 2.si

 Kompozisyon Yarışması:

  • Ulaş Baybaş.............. İlçe 3.sü

 24 Kasım Öğretmenler Günü

  Kompozisyon Yarışması:

  • Buket Pirci...............İlçe 3.sü

 Öğretmenler Arası Kompozisyon Yarışması:

  • Şule Aktepe.............. İlçe 1.si

 Öğretmenler Arası Şiir Yarışması:

  • Şule Aktepe.............. İlçe 2.si

 

Avrupa Birliği "Farklılıklar içinde Birlik" temalı öykü yarışmasında Beril Tuna da İzmir İlinde ilk üçe girerek İstanbul Büyükada'da tatil ve seminer hakkı kazanmıştır.

 

TAKEV Lisesi 5. Dramatizasyon Festivali´nde İrem Ecem Halaç teşvik ödülü aldı.

Okulumuz kısa film yarışmasına beğeni kazanan 2 eserle katıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi İçin ilçe törenini okulumuz öğretmen ve öğrencileri hazırladı ve sunum büyük beğeni kazandı...

 

RESİM ALANINDAKİ BAŞARILARIMIZ

10 Kasım Atatürk Konulu resim yarışmasında Öykü Özdemir İlçe birincisi, Deniz Daruga ilçe üçüncüsü oldu...

 

 

 

SPORDAKİ BAŞARILARIMIZ

2012-2013 Eğitim öğretim yılında spor kulübümüz pek çok takımla yola çıktı.

 

Kız voleybol takımı il birinciliği müsabakalrında grup birincisi olmuş çeyrek finalde grup ikincisi olmuştur. 

Erkek futbol takımımız il birinciliği müsabakalarında gurup birincisi olmuş, çeyrek final play off müsabakalarına çıkmıştır.

Kız futsal takımımız il ikincisi olmuştur. Aydın 'da yapılan gurup müsabakalarına katılmıştır.

Badminton Anadolu Liseleri müsabakalarında Ecem Beyza Alpak ferdi birincilik almıştır.

Atakent Anadolu Lisesinde yapılan "Atilla Bozkurt Badminton Turnuvasında "  Ecem Beyza Alpak birinci, Berna Göktepe de 3.lük madalyası aldı.

Taekwondo 'da Nasuf Erkızan İzmir birincisi olmuştur.

Voleybol erkek ve voleybol kız takımlarımız da ilçe müsabakalarına katılmıştır.

Okulumuzda ayrıca tüm sınıfları kapsayan voleybol, basketbol, erkek futsal, kız futsal ve masa tenisi olmak üzere 100 ü aşkın müsabaka yapılmıştır.

 

PROJELERDEKİ BAŞARILARIMIZ

 

Özel Ege Lisesi´nin düzenlediği "Ege Bölgesi Matematik Yarışmasında" 10 A sınıfı öğrencimiz Gülcan Orhan Dördüncü oldu.

 

Yine Özel Ege Koleji 11. Bilim Şenliğinde 2 projemiz sergilenmeye değer 11 proje arasına girmeye hak kazandı... Bu çalışmalarda öğrencilerimiz Damla Merttürk ve Ahmet Serdar Baykal yer aldı.


Bu yıl satrançta da büyük başarı kazandı okulumuz öğrencileri. İl çapında liseler arasında yapılan ve 87 okulun katıldığı yarışmada okulumuz öğrencileri elemelerde birincilik aldı ve finallere en çok öğrenci taşıyan okul oldu. Final müsabakalarında ise Gökhan Karadağ ve Onur Ötleş ilimizi Türkiye finallerinde temsil etme hakkı kazandı.


Okulumuz değerli öğretmenlerinin katkıları ile Robert Bosch Vakfı destekli öğrenci değişim programı uygulanıyor okulumuzda. Karşılıklı olarak kültürleri tanımak ve iki ülke öğrencilerinin kaynaşmasını sağlamak amacıyla 12 öğrenci ve koordinatör öğretmenlerimizin çalışma ziyaretleri de devam ediyor. 

 

 

 

2010 - 2011 YILI BAŞARILARIMIZ

SPORDAKİ BAŞARILARIMIZ

  • Taekwondo İl ve Türkiye birinciliği - Nasuf ERKIZAN
  • Taekwondo İl üçüncülüğü, Türkiye beşinciliği - Funda DENE
  • 3 bin metre İlçe Birinciliği, 5 bin metre il      birinciliği - Abdurrahman BABÜR
  • Karşıyaka Lisesi Kız Futsal takımı İzmir Şampiyonluğu
  • Badminton Genç ERkekler Kaymakamlık Kupası birinciliği

 

 KÜLTÜR EDEBİYAT ALANINDAKİ BAŞARILARIMIZ 

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Şiir Yarışması:

  • Buket Pirci............. İlçe 1.si

 Kompozisyon Yarışması:

  • Ezgi Gedik.............. İlçe 2.si

 24 Kasım Öğretmenler Günü

 Şiir Yarışması:

  • Ulaş Baybaş............ İlçe 1.si
  • Başak Kuru..............İlçe 3.sü

 Kompozisyon Yarışması:

  • Başak Kuru...............İlçe 1.si
  • İlkin Beste Çırak.........İlçe 2.si

 Öğretmenler Arası Kompozisyon Yarışması:

  • Şule Aktepe.............. İlçe 2.si

Karşıyaka Lisesi Hilmi ziya Apak Edebiyat Ödülü:

Kompozisyon Yarışması:

  • Buket Pirci.............Okul 1.si

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

Şiir Yarışması:

  • Buket Pirci.............. İlçe 1.si

18 Mart Çanakkale Zaferi

Kompozisyon Yarışması:

  • Buket Pirci...............İlçe 1.si

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)`nin Yenilenebilir Enerji -Yeşil Ev Projesi

Kompozisyon Yarışması:

  • Elif Nur Gürel.............. İl 3.sü

Kutlu Doğum Haftası

Makale Yarışması:

  • Buket  Pirci ...........İlçe 2.'si

Turizm Haftası

 Kompozisyon Yarışması:

  •  Buket      Pirci ......... İlçe 1.'si
  • Başak Kuru ........İlçe 2.'si
  • Beril TUNA ........İlçe 3.'sü

Takev Kısa Film Yarışması

  • "Varolmanın Dayanılmaz      Ağırlığı" Mansiyon Ödülü

 

 

2009 - 2010  YILI BAŞARILARIMIZ

  • ATLETİZM İL BİRİNCİLİĞİ
  • BOKS EGE BÖLGE      BİRİNCİLİĞİ     
  • KARATE İZMİR      BİRİNCİLİĞİ      
  • YELKEN AVRUPA      3.LÜĞÜ      
  • OKULUMUZ MÜZİK GRUBU HÜRRİYET GENÇ NOTA ELEMELERİNDE      FİNALİST OLDU.       
  • ULUSLAR ARASI İZMİR BİLİM OLİMPİYATLARI OTOMATİK BİTKİ      SULAMA PROJEMİZ SERGİLENMEYE DEĞER ESER KABUL EDİLDİ. 

 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 12.03.2013 - Güncelleme: 12.02.2020 11:26 - Görüntülenme: 12976
  Beğen | 8  kişi beğendi