T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KARŞIYAKA - Karşıyaka Lisesi

Haberler

Tem

Şbt

OKULUN ADI: KARŞIYAKA LİSESİ

PROJENİN ADI : "GoodMorning Europe"

BAŞLAMA TARİHİ: 10.09.2018

BİTİŞ TARİHİ: 09.09.2020(Pandemi nedeni ile Mart 2021 tarihine kadar 6 aylık bir uzatma verildi.

PROJENİN TÜRÜ: Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA229)

PROJE KOORDİNATÖRÜ ÜLKE: Fransa

PROJE İRTİBAT KİŞİSİ: SERPİL ULU

PROJENİN KONUSU: Bu proje kapsamında Kurulacak Sanal radyo üzerinden Avrupa Birliği okul öğrencileri bir araya gelecek, yeni kültürler tanınacak,  kültürler arası etkileşim güçlenecektir.  

 

PROJENİN AMACI: Projemiz; Sanal radyo üzerinden Avrupa Birliği okul öğrencilerini bir araya getirmek, yeni kültürler tanımak,  kültürler arası etkileşimi güçlendirmek,  öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmelerini sağlamak gibi amaçlar taşıyor.

 

PROJENİN ANA HEDEFİ: Projenin ana hedefi uzun vadeli bir radyo işbirliği sağlamaktır.

 

PROJENİN UYGULANIŞI: Avrupa'nın çevre bölgelerini temsil eden projeye altı okul katılacak: Fransa,

Romanya, Türkiye, İspanya ve İtalya (iki okul). İki yıl boyunca, altı uluslararası ziyaret gerçekleştirilecek.

PROJENİN PAYDAŞLARA KATKISI: Projede yer alan okullar aynı ihtiyaçları paylaşıyor,  Projemiz ile

katılımcı okullar radyoculuğun yollarını ve gerekli becerileri araştırıyor olacak. Gerçek bir uluslararası ve kültürlerarası diyalog teşvik edilecek ve radyo devreye girecek,   böylece katılımcı öğrenciler dil yeterliliğini, sözlü ifadeyi, medya eğitimini, BİT becerilerini harekete geçirecek.  Avrupa vatandaşlığı ile ilgili beceri ve bilinç kazanılacak.  Toplumsal farklılıklar, karma öğrenmeye bir vurgu olacaktır.

İlk Hareketlilik 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında  Fransa- Carhaix-Plouguer'de bulunan  "Lycee Paul Serusier" okuluna yapılmıştır. Hareketliliğe 3 öğretmen, 6 öğrenci katılmıştır.

2. hareketlilik 25-29 Mart 2019 tarihleri arasında İspanya'nın Talavera de la Reina şehrinde bulunan  "IES JuanAntonio Castro" okuluna yapılmıştır. Hareketliliğe 3 öğretmen 3 öğrenci katılmıştır.

3. hareketlilik 6-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında İtalya'nın Nuoro kentinde bulunan  "LiceoDelleScienzeUmane E Musicale- SebastianoSatta" okulunayapılmış ve bu hareketliliğe 3 öğretmen ve 6 öğrenci katılmıştır.

4. hareketlilik için proje ortaklarımızı 7-11 Ekim 2019 tarihleri arasında okulumuz Karşıyaka Lisesi'nde ağırladık. Bu hareketlilikte okulumuzda 20 öğrencimiz ve 4 öğretmenimiz ile okul müdürümüz görev almıştır. Öğrenci velilerimizin olağan üstü desteği de bizim için çok önemli olmuştur. Fransa ve Romanya'dan 8'er öğrenci ve 5 öğretmen, İtalya Nuoro'dan 6 öğrenci ve 2 öğretmen, yine İtalya Falticeni'den 2 öğrenci ve 2 öğretmen olmak üzere toplam 25 kişi ağırlanmıştır.

5. hareketlilik 10-14 Şubat 2020 tarihleri arasında Romanya'nın Falticeni şehrinde bulunan "ColegiulNationalNicuGane" Okulu'na gerçekleştirilmiştir. Bu geziye 3 öğretmen ve 6 öğrenci dahil olmuştur.

İtalya'nın  Terme şehrinde bulunan "ITCG "E. Mattei" okuluna  yapılacak olan 6. hareketlilik pandemi nedeni ile gerçekleştirilememiştir. Projemizin tamamlanabilmesiiçin 6 ay ek süre verilmiştir.

Kas

10 Kasım ATATÜRK'ü Anma Günü ve ATATÜRK Haftası

Mrt